Indický oceán

India, Srí Lanka, Maledivy, Seychely a Maurícius

 

Plavby v Indickom oceáne zaručujú skutočnú pastvu pre oči. Či už vychádza z bohatej tkaniny tradičných šiat, zdobených chrámov alebo nádherných prirodzených odtieňov polí a samotného oceánu, tieto plavby sú plné živých farieb.

Plavte sa do Indického oceánu a vychutnajte si túto krásu na vlastnej koži. Neuvidíte horizonty posiate mrakodrapmi, namiesto toho objavíte autentické kúzlo majestátnych stavieb a rušných trhov voňajúcich korením. Mimo mesta naopak nájdete kľudnejší život, kde sa aj dnes využívajú starodávne metódy.

India

India je veľkolepá, duchovná, vznešená a plná neskutočných omamných vôní a farieb. Niektoré z najpozoruhodnejších architektúr na svete sa nachádzajú práve v tejto oblasti, od nadčasového Taj Mahalu až po Royal Palace (kráľovský palác). Taktiež príjemné scenérie krajiny prispievajú k pretrvávajúcim výborným dojmom na turistov. Himalájske hory sú medzi najčastejšie spomínanými pohoriami na svete a môžete sa k nim ľahko dostať počas vášho prieskumu v tejto fascinujúcej krajine. Svet sa časom mení, s technológiou a kybernetickým obchodom, tu sa však vrátite v čase na trhoch, v ktorých sa obchoduje s hodvábmi, santalovým drevom a korením.

Neobmedzená rozmanitosť tejto oblasti umožňuje neustále objavovanie kultúr, krajiny a tradícií, ktoré zostanú vo vašej pamäti dlho po opustení indických brehov. Pozdĺž pobrežia Indie leží Indický oceán, ktorý sa ukazuje ako výborný výletný cieľ. Tento oceán totiž hraničí so širokým okruhom krajín od južnej a juhovýchodnej Ázie až po Austráliu, čo umožňuje veľké množstvo destinácií, aby vyhovovali všetkým individuálnym preferenciám.

Oficiálnou menou v Indii je indická rupia (INR).

Srí Lanka - Ostrovný klenot s pikantnou históriou

Srí Lanka pôsobí veľmi exoticky a tajomne. Kedysi bola známa ako Serendib, čo je pôvodom slova serendipity – toto slovo znamená príjemné prekvapenia, ktoré sa určite objavia pri prehliadke takýchto miest. Tento ostrov sa môže pochváliť fantastickou krajinou, kde zhliadnete všetko možné od pravekého dažďového pralesa až po živé moderné ulice hlavného mesta Colombo. Preskúmajte vinohradnícke ulice starej štvrte pre skvelé miestne jedlo, kaviarne plné charakteru a eklektické obchody. Nevynechajte ani Kráľovskú botanickú záhradu či Pettah Bazaar, kde sa dá kúpiť všetko možné pod slnkom. A nezabudnite si domov priniesť vynikajúci čaj, produkt, pre ktorý sa ostrov stal svetovo presláveným ďalším názvom: Ceylon.

Srí Lanka bola formovaná hinduistickými, budhistickými, moslimskými a európskymi vplyvmi.  Návštevník Srí Lanky má naozaj množstvo možností výletov a zážitkov. Oddýchnite si na niektorých z najlepších svetových pláží. Preskúmajte chrámy, sály a paláce posledného Sinhálskeho kráľovstva v Kandy (v ktorom je údajne umiestnený zub samotného Budhu). Neďaleko Colomba sa môžete stretnúť s tlupou slonov v sloňom sirotinci, alebo si pozrite dedinský život popri jadze na bicykli.

Srí Lanka je fascinujúca krajina so všetkým v ponuke: biele pláže, bujné tropické lesy, voňavé záhrady škoricou a klinčekmi a dlhá, pikantná história. Vyberte si vlastné dobrodružstvo a zaručene nebudete sklamaní tým, čo objavíte!

Oficiálnou menou na Srí Lanke je srílanská rupia (LKR).

Maledivy – pre tých, ktorí si dokážu dovoliť dokonalosť

Ideálne miesto pre tých cestovateľov, ktorí neobsedia ani v raji. Na Maledivách. Žiadne dve slová nesumarizujú luxusný zážitok z cesty dosť efektívnejšie. Povedzte ľuďom, že ste "na Maledivách" a predstavia si nádherný ostrovný raj: biely piesok, psychedelické ryby, ubytovanie nad vodou a súkromné ​​bazény. Neexistuje tam nečistota, hluk, davy alebo chudobní miestni obyvatelia, ktorí sa pozerajú ponad plot a všetko je také, ako sa prezentuje: pretože Maledivy boli navrhnuté z piesku, aby poskytovali bezchybné prostredie pre ľudí, ktorí si dokážu dovoliť dokonalosť.

Malé je hlavným mestom Maledív - republiky pozostávajúcej z 26 koralových atolov a 1190 ostrovov (väčšina z nich je neobývaná), ktoré sa prelínajú pozdĺž Indického oceánu ako reťaz perál. S počtom obyvateľov 150 000 sú Maledivy neporušeným rajom bielych pieskových pláží, pokojných lagún a koralových útesov. Malé je najrozvinutejším mestom a ostrovom v republike, ktoré sa môže pochváliť modernými výškovými budovami a prekvapivým počtom vozidiel. Paradoxne, na Malé nie sú pláže - ostrov je ohraničený útesmi, no na severovýchodnom rohu ostrova sa nachádza umelá pláž. Návštevníkom tohto mesta a ďalších dedinských ostrovov odporúčame si zakrývať telo od ramiem až po kolená po celý čas – je to vhodné v moslimskej spoločnosti.

Oficiálnou menou na Maledivách je maledivská rupia (MVR).

Seychely

Seychely sú ideálnou destináciou pre letné i zimné plavby vďaka svojmu teplému podnebiu. Tyrkysové vody v Indickom oceáne sa kĺžu popri bielych pieskových plážach, zatiaľ čo nad hlavou vám šuštia palmové listy. Vitajte na ostrove Mahe v samom srdci Seychel, čo je raj na Zemi. Nachádzajúc sa v ďalekej časti Indického oceánu, súostrovie Seychel sa rozvíjalo s vlastnou jedinečnou prírodou, ktorá je bezpečná pred vpádmi moderného človeka. Pozostávajúc z viac ako 115 ostrovov, súostrovie Seychel sa delí na dve skupiny: vnútorné a vonkajšie ostrovy. Vonkajšie ostrovčeky sú nízko položené koralové ostrovčeky pokryté palmami. Vnútorné ostrovy Curieuse, Fregate, Cousin, La Digue, Praslin a Mahe sú žulové bašty pokryté bohatou tropickou vegetáciou. Dnes žije na Seychelách 80 000 obyvateľov. Hlavným mestom je Victoria na ostrove Mahe. S počtom obyvateľov 23 000 ľudí je Victoria jedným z najmenších hlavných miest na svete.

Viac ako päťdesiat percent týchto krásnych ostrovov bolo ustanovených ako prírodné parky. Cestujúci v oblasti zájazdu sa môžu zúčastniť takých aktivít, ako je potápanie, rybolov, turistika, surfovanie a windsurfing. Prechádzanie ostrovmi je tiež snom naturistov. Ostrovy sú nirvánou pre obdivovateľov vtákov či korytnačiek a medúzy ohromia všetkých návštevníkov.

Seychely sú tak prekvapujúce, že dve ich miesta získali status svetového dedičstva UNESCO. O Vallee de Mai na Praisline sa často tvrdí, že je pôvodnou Rajskou záhradou, zatiaľ čo krásna Aldabra je najväčším príkladom zvýšeného koralového atolu na svete.

Oficiálnou menou na Seychelách je seychelská rupia (SCR).

Maurícius

Svieži a krásny Maurícius, sopečný ostrov nachádzajúci sa v Indickom oceáne na východ od Madagaskaru, je jedným z tých perfektných výletných dovolenkových destinácií, ktoré ponúkajú presne to, čo sľubujú v katalógu. Azúrové more, jemné biele piesky, nádherné pohoria, malebné plážové chaty a dedinky, úžasné koralové útesmy a slnečné lúče.

S jeho tropickým námorným podnebím, priateľským privítaním a úžasnou krajinou a plážami, je Maurícius perfektným výletným dovolenkovým cieľom počas každého ročného obdobia. Maurícius je formovaný zmesou indických, čínskych, afrických, francúzskych a britských vplyvov. To sa odráža aj v potravinách, rozmaznaných francúzskymi, kreolskými, indickými, čínskymi a anglickými vplyvmi.Tento ostrov zostal prekvapivo neobývaný až do 16. storočia. Vtedy dorazili traja holandskí, britskí a francúzski obchodníci, po ktorých nasledovali otroci z Afriky, ktorí pracovali na plantážach, a potom robotníci z Indie. Chuť tu zostalaa prevažne francúzska, rovnako ako jazyk, súčasná populácia je však z päťdesiat percent indická. V súčasnosti je Maurícius nezávislý a ekonomika je prospešná vďaka vývozu cukru a textilu, ako aj cestovnému ruchu.

Port Louis je hlavným mestom ostrova. Zapojte sa do zhonu jeho úzkych uličiek a objavte skutočný Maurícius s krásne zachovanými koloniálnymi budovami a nákupmi, ktoré vás cenovo veľmi príjemne prekvapia.

Oficiálnou menou na Mauríciu je maurícijská rupia (MUR).

 

Niektoré prístavy, v ktorých plavby začínajú: Mahe (Seychely), Kapské mesto (Juhoafrická republika), Piraeus/Atény (Grécko), Muscat (Omán).

 

 

Plavby v destinácii Indický oceán
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Port Victoria / Mahe, Seychely Port Victoria / Mahe, Seychely
  Dátum odchodu: 18. 12. 2024
  5 400 € vonkajšie
  6 400 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 5 400 €
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Port Victoria / Mahe, Seychely Port Victoria / Mahe, Seychely
  Dátum odchodu: 28. 12. 2024
  5 800 € vonkajšie
  6 700 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 5 800 €
 • Norwegian Dawn

  Norwegian Dawn

  Indický oceán
  Port Louis, Maurícius Kapské Mesto, Južná Afrika
  Dátum odchodu: 05. 01. 2025
  1 348 € vnútorné
  1 680 € vonkajšie
  2 895 € s balkónom
  Dĺžka: 12 nocí
  Cena od: 1 348 €
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Port Victoria / Mahe, Seychely Kapské Mesto, Južná Afrika
  Dátum odchodu: 07. 01. 2025
  9 700 € vonkajšie
  11 800 € s balkónom
  Dĺžka: 16 nocí
  Cena od: 9 700 €
 • Norwegian Dawn

  Norwegian Dawn

  Indický oceán
  Kapské Mesto, Južná Afrika Port Louis, Maurícius
  Dátum odchodu: 17. 01. 2025
  1 525 € vnútorné
  2 194 € vonkajšie
  4 937 € s balkónom
  Dĺžka: 12 nocí
  Cena od: 1 525 €
 • Norwegian Dawn

  Norwegian Dawn

  Indický oceán
  Port Louis, Maurícius Kapské Mesto, Južná Afrika
  Dátum odchodu: 01. 03. 2025
  1 675 € vnútorné
  2 234 € vonkajšie
  3 267 € s balkónom
  Dĺžka: 11 nocí
  Cena od: 1 675 €
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Kapské Mesto, Južná Afrika Port Victoria / Mahe, Seychely
  Dátum odchodu: 09. 03. 2025
  9 900 € vonkajšie
  11 500 € s balkónom
  Dĺžka: 16 nocí
  Cena od: 9 900 €
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Port Victoria / Mahe, Seychely Doha, Katar
  Dátum odchodu: 25. 03. 2025
  7 900 € vonkajšie
  8 900 € s balkónom
  Dĺžka: 16 nocí
  Cena od: 7 900 €
 • Silver Muse All inclusive

  Silver Muse

  Indický oceán
  Piraeus (Atény), Grécko Mumbaj (Bombaj), India
  Dátum odchodu: 05. 12. 2025
  8 800 € vonkajšie
  10 000 € s balkónom
  Dĺžka: 17 nocí
  Cena od: 8 800 €